Edulab

Edulab is een ondersteuningsteam voor de faculteit Business en Economie (Hogeschool van Amsterdam). Wij ondersteunen docenten om hun onderwijs te versterken en aan te passen aan het onderwijs van de toekomst. Edulab ondersteunt docenten zowel in het praktische gebruik van IT-tools, waarvan de meerwaarde voor het onderwijs al is vastgesteld door andere HvA-docenten, als bij het (her)ontwerpen van hun onderwijs naar een blended learning vorm. Hierbij wordt zoveel mogelijk evidence-informed gewerkt.

Het Edulab team bestaat uit:

  • Consultans Blended Learning die docententeams ondersteunen bij het (her)ontwerpen van het onderwijs en het beredeneerd inzetten van ICT.
  • Onderwijskundigen die docententeams ondersteunen en gericht zijn op grotere onderwijsvragen binnen de faculteit.
  • Functioneel beheerders die zorgdragen voor het optimaal werken van de onderwijsapplicaties.

Didactische- en technische ondersteuning

IT-gebruik is geen doel op zich, maar draagt bij aan kwaliteitsverbetering en vergroting van het leereffect. Edulab ondersteunt docenten technisch, praktisch én didactisch bij het (her)ontwerp en het blended maken van hun onderwijs en het met beschikbare IT-tools nog meer te versterken.

Onderzoek

Daarnaast werkt Edulab aan onderzoek naar het effect van IT-gebruik in het onderwijs. Alle onderwijsinnovaties worden onderzocht op hun meerwaarde voor de kwaliteit van het onderwijs.

Toolgids

Edulab biedt docenten voor verschillende onderwijsdoelen een breed scala aan IT-tools, waarvan de meerwaarde voor het onderwijs al is vastgesteld, en helpt desgewenst hoe deze tools kunnen worden ingezet in het onderwijs.

Workshops

Edulab ondersteunt docenten zowel in het technische en praktische gebruik van IT-tools als bij het (her)ontwerpen van hun onderwijs naar een blended learningvorm. Docenten kunnen daarbij kiezen uit het volgende aanbod:

  • Brightspace
  • Digitale toetsing
  • Video in het onderwijs
  • Activerend onderwijs
  • Effectief inzetten van (digitaal) peer review

Kijk op de workshop pagina wanneer er een training is gepland en schrijf je in. Staat een workshop er niet tussen of wil je op een andere datum een workshop inplannen? Neem dan contact op via edulab.fbe@hva.nl.

De Hogeschool van Amsterdam zet binnen het onderwijsmodel de komende jaren in op ‘blended learning’. In het instellingsplan 2015-20120 staat: “Het onderwijs krijgt meer een blended learning-karakter: het wordt voor een deel onafhankelijk van tijd en plaats dankzij internet.”

Dit didactisch concept gaat uit van een integratie van contactonderwijs en online leren, waarbij de twee onderdelen elkaar versterken. IT-tools zoals kennisclips en e-modules worden niet toegevoegd aan het onderwijs als extra voorziening, maar vervangen waar opportuun de traditionele vormen van contactonderwijs en zelfstudie. De student kan, tijd en plaats onafhankelijk, een groot deel van de kennis en inzicht verwerven door zelfstudie (zelfstandig en in groepsverband). Het contactonderwijs draagt bij aan verdiepende discussies, toepassing van kennis en inzicht en bespreking van complexe onderdelen.

Blended learning betekent ook dat de rol van de docent en student verandert. Meer routinematige zaken nemen minder tijd in beslag en op effectieve en efficiënte wijze wordt gebruik gemaakt van docententijd. Studenten worden aangesproken op een grote mate van eigen verantwoordelijkheid en opgeleid tot zelfstandig denkende academici. Het onderwijs verrijken met IT-tools versterkt het onderwijsmodel.

06-21155838

Commerciële Economie

Sylvain Wielkens

Consultant Blended Learning

06-52428355

s.wielkens@hva.nl

WBH 5.043

Maartje Prevosth

Onderwijskundige

06-21157372

m.m.prevosth@hva.nl

WBH 5.043

Miranda Vervoort

Onderwijskundige

0621158775

m.h.m.vervoort@hva.nl

WBH 5.043

Financiën

AMSIB

Michaël Pattiruhu

Consultant Blended Learning

06-41947791

m.pattiruhu@hva.nl

FMB 2.088

Ronalda van Kemenade

Onderwijskundige

06-26638706

r.a.a.van.kemenade@hva.nl

FMB 2.088

Welmoed Lockefeer

Consultant Blended Learning

06-48188098

w.j.lockefeer@hva.nl

FMB 3.088

Annemiek Verkuijl

Onderwijskundige

06-21157421

a.verkuijl@hva.nl

FMB 3.088

Management & Organisatie

Richard Kragten

Consultant Blended Learning

06-29164465

r.kragten@hva.nl

WBH 8.043

Laurens Campfens

Onderwijskundige HRM

06-21158251

l.campfens@hva.nl

WBH 9.042

Jeanette Lagrouw

Onderwijskundige BK

06-21156747

j.lagrouw@hva.nl

WBH 8.043

IV-Team

Martine Willekes

Functioneel beheerder

06-21158123

m.willekes@hva.nl

WBH 5.042

Zulaika Zimmerman

Functioneel beheerder

06-21156198

z.i.zimmerman@hva.nl

WBH 5.042

Ankie Eijkelboom

Functioneel beheerder

0621156122

a.eijkelboom@hva.nl

WBH 5.042

Brightspace ondersteuning

Kim Rijsdijk

Brightspace expert

06-21155838

brightspace.fbe@hva.nl

WBH en FMB